Інформація для абітурієнтів

СумДПУ-online


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології,
Події. Хроніка PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
24.12.2010 07:07

Виїзні заняття в Обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

20 лютого 2018 року в рамках вивчення навчальних дисциплін: «Інституційне забезпечення соціокультурної сфери», «Соціокультурні технології соціально-педагогічної діяльності», «Організаційно-адміністративна робота в закладах дозвілля», «Соціальна педагогіка», «Інституційне забезпечення соціальної сфери» (викладач – к.п.н., доц. Поляничко А.О.) і «Соціально-педагогічна профілактика девіантної поведінки» (викладач – к.п.н., ст. викл. Клочко О.О.) студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0055, 0015 і 0015-стн групи), «Соціальне забезпечення» (0016 і 0016-стн групи), «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018 і 0018-стн групи), «Соціальна педагогіка» (0035 група) та «Економіка» (512 група) відвідали Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Метою зустрічі стало ознайомлення студентів із досвідом та специфікою роботи установи. Від директора закладу к.п.н., доц., відмінника освіти ТИХЕНКО Лариси Володимирівни майбутні фахівці дізналися про напрями та адміністративно-організаційну діяльність центру, особливості роботи з дітьми та їхніми родинами, досягнення та перспективи розвитку позашкілля Сумщини.

Методистом туристсько-краєзнавчого відділу СЛІПЧЕНКО Тетяною Володимирівною була запропонована студентам зустріч-екскурсія до «живого» музею Центру. У ході емоційної розповіді майбутні фахівці ознайомились із цікавими фактами історії Сумського краю, загадали «потаємне бажання» на «кристалі бажань», зробили селфі на фоні експозиції музею.

Практичний психолог СИДОРЕНКО Наталія Юріївна ознайомила студентів зі специфікою роботи психологічної служби Центру позашкільної освіти, розповіла про особливості професійної діяльності в умовах гурткової роботи, а також акцентувала увагу на важливості здійснення просвітницької роботи серед батьків та вихованців закладу.

***

Виїзне заняття - екскурсія у Сумському обласному краєзнавчому музеї

15 лютого 2018 року в рамках вивчення дисциплін «Організація і методика проведення екскурсій та туристсько-рекреаційних заходів» (викладач – Знобей О.В.) та «Соціальні комунікації» (викладач – к.п.н., доц. Полякова О.М.) студенти спеціальностей «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018 і 0018-стн групи), «Соціальна робота» (0015 і 0015-стн групи) і «Соціальне забезпечення» (0016 і 0016-стн групи) відвідали Сумський обласний краєзнавчий музей.

Під час екскурсії студенти дізнались цікаві факти з історії та сучасності нашого краю за такою тематикою: «Розвиток органічного світу», «Природа Сумщини та її охорона», «Слов’янські старожитності Сумщини», «Історія краю з найдавніших часів до початку ХХ ст.», «Матеріальна культура і побут українців середини ХІХ – початку ХХ ст.ст.», «Сумщина в роки Другої світової війни», «Революція Гідності та АТО: сумський вимір» тощо.

 Протягом виїзного заняття студенти отримали унікальну можливість наочно ознайомитись з методичними прийомами проведення екскурсії, спостерігати за практичним використанням конструктивних, організаторських, комунікативних та аналітичних здібностей екскурсовода. Студенти ще раз переконались у тому, що важливою умовою успішного проведення екскурсії є володіння фахівцем мистецтвом слова, вмінням вільно викладати матеріал, який би зацікавлював і захоплював екскурсантів.

 *** 

ВІТАННЯ

Щиро вітаємо наших магістрантів з присвоєнням ступеню магістра!

DSC 1310Кафедра соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності щиро вітає магістрантів спеціальності «Соціальна робота» (0065 група) – АРЄХОВУ Євгенію, БАСАНЕЦЬ Аліну, КУЛАКОВУ Джесіку, ОГНІВЕНКО Дарину, ЧУГУЄВЕЦЬ Тетяну – з успішним завершенням навчання та отриманням дипломів магістрів, що засвідчують присвоєння професійної кваліфікації соціальний працівник, викладач теорії і практики соціальної роботи. 

***

 

Участь у прес-конференції з питань дитячої онкології

15 лютого 2018 року магістранти спеціальності «Соціальна робота» в межах вивчення навчальних дисциплін «Організація соціальної роботи в закладах охорони здоров’я» (викладач – к.п.н., ст. викл. Гончаренко О.В.) і «Організація соціальної роботи в закладах соціального захисту населення» (викладач – к.п.н., доц. Іонова І.М.) відвідали прес-конференцію з проблеми дитячої онкології, яка проходила в Обласному прес-клубі за ініціативи ГО «Батьки онкохворих дітей». 

  

Дата проведення прес-конференції була обрана організаторами не випадково. Саме 15 лютого світовою спільнотою щорічно відзначається Міжнародний день онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day), що був започаткований у 2001 р. Всесвітньою конфедерацією батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO), з метою привернення уваги громадськості до діток, які страждають від онкологічних захворювань. Одним з головних завдань заходів, що проводяться в цей день, є інформування батьків про способи профілактики та виявлення ранніх ознак раку у дітей. 

Ініціаторка прес-конференції – голова ГО «Батьки онкохворих дітей» ОКСАНА СМОЛЬНИКОВА – розповіла про життя онкохворої дитини у період лікування та після нього, а також про труднощі, які треба долати в цей період; познайомила присутніх з досвідом діяльності громадської організації і тих позитивних практик, що відрізняють їх від інших організацій з різних регіонів України та зменшують фінансовий тягар сім’ї у боротьбі з онкологічним захворюванням. 

З метою привернення уваги до проблеми дитячої онкології ГО «Батьки онкохворих дітей» за підтримки партнерів (ТОВ РВК «BINGO», м. Суми; ТОВ «Пластікс Україна», м. Київ; Сумське об’єднання роботодавців та ін.) ініціює благодійний захід «Радійте життю», який відбудеться 23 лютого 2018 року о 18:00 у приміщенні Сумського обласного театру для дітей та юнацтва і передбачає концерт, виставку-продаж творчих поробок сімей, які виховують онкохворих дітей, фотосесію, анімаційні розваги тощо. 

На прес-конференції також були присутні батьки дітей з онкологічним діагнозом, спеціалісти соціальної сфери, реабілітації та освіти, юристи, волонтери. 

***

Зустріч студентів спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальне забезпечення» з фахівцями «Клініки, дружньої до молоді»

Напередодні святкування Дня всіх закоханих – 13 лютого 2018 року – фахівці «Клініки, дружньої до молоді» зустрілися зі студентською молоддю Педагогічного.

Зокрема, на захід «Безпечне кохання» були запрошені студенти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології (0015, 0015-стн, 0016, 0016-стн, 0025 і 0025-стн групи), які під керівництвом заступника директора НН ІПП з виховної роботи, к.п.н., доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ІОНОВОЇ І.М. взяли участь в інтерактивній бесіді з психологом та консультантом КДМ з актуальних для сучасної молоді тем: «Що таке кохання, закоханість, симпатія», «Ідеальне побачення», «Защити свою любовь. ПерВИЧная информация». У межах заходу студентам були запропоновані індивідуальні консультації гінеколога, а також анонімне та безкоштовне тестування на ВІЛ.

***

Ознайомлення майбутніх фахівців соціальної сфери зі специфікою роботи Соціально-психологічної служби ВНЗ

IMG-77882269ac4cf7e11bc1f2170f00e221-V12 лютого 2018 року студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015 група), «Соціальне забезпечення»(0016 група) і «Соціальна педагогіка» (0035 група) за ініціативи к.п.н., доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ІОНОВОЇ Ірини Миколаївни відвідали Психологічну службу СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Метою зустрічі стало ознайомлення майбутніх фахівців з діяльністю Соціально-психологічної служби в системі вищої освіти – спеціалізованим формуванням університету, яке в межах реалізації державної молодіжної політики надає безкоштовні соціальні послуги та допомогу студентській молоді. Від фахівця служби МАРКЕВИЧ Дарини Олександрівни, яка є випускницею Педагогічного за спеціальністю «Соціальна педагогіка», студенти дізналися про специфіку роботи соціального педагога вищого навчального закладу, його посадові обов’язки, функції та завдання. 

***

Результати волонтерської практики

У рамках навчальної дисципліни «Теорія і методика волонтерського руху в Україні» студенти спеціальності «Соціальна робота» мають можливість отримати не тільки теоретичні знання і познайомитися з методиками волонтерства, але й на практиці відчути себе справжніми волонтерами.

Під керівництвом к.п.н., ст. викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності КЛОЧКА О.О. студенти 0025 і 0025-стн груп допомагали колишнім працівникам освітянської ниви.Теплі зустрічі, дружні взаємовідносини з клієнтами, налагодження ефективного спілкування і партнерства, здійснення соціально-побутового патронажу, проведення соціально-терапевтичної роботи – це той неповний перелік послуг, які отримали люди похилого віку в рамках волонтерської допомоги. У відповідь студенти були обдаровані великою подякою, радісними усмішками своїх підопічних, батьківським теплом і, навіть, смачними обідами та різними смаколиками.

За результатами професійної волонтерської допомоги на кафедрі соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності було відзначено високий професіоналізм студентів, що засвідчено сертифікатами волонтера.

***

Ознайомлення студентів-заочників спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальне забезпечення» з досвідом роботи фахівців Сумського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Одним з першочергових завдань освітньої діяльності викладачів кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності є підготовка майбутніх спеціалістів до практичної діяльності, зокрема надання ними соціальних послуг різним категоріям клієнтів, що ґрунтується на вивченні базових потреб клієнта та розробці індивідуальної стратегії роботи з ним.

З огляду на зазначене, 23 січня 2018 року студенти І (стн) і ІІ курсів заочної форми навчання спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальне забезпечення» в рамках вивчення навчальних дисциплін «Соціальна робота з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах» (викладач – к.п.н., доц. Поляничко А.О.) і «Соціальний супровід клієнта» (викладач – к.п.н., ст. викл. Гончаренко О.В.) зустрілися з провідними фахівцямиСумськогоміського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Під час зустрічі студенти отримали можливість ознайомитися з діяльністю Центру щодо реалізації соціального супроводу окремих категорій клієнтів; налагодження співпраці спеціалістів, які надають соціальні послуги окремим категоріям населення; документального оформлення соціального супроводу клієнтів тощо.

Фахівці закладу поділилися зі слухачами практичним досвідом у сфері надання інноваційних соціальних послуг – сімейного патронату (для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах) і наставництва (для дітей, які проживають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування). 

***

Ознайомлення майбутніх фахівців соціальної і соціокультурної сфери з методикою організації туристсько-рекреаційної діяльності

19 січня 2018 року в рамках вивчення навчальних дисциплін «Організація і методика проведення екскурсійної та туристсько-рекреаційної діяльності» і «Вступ до спеціальності та деонтологія» викладачем кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ЗНОБЕЄМ О.В. була організована зустріч студентів заочної форми навчання спеціальностей «Менеджмент соціокультурної діяльності» (3 курс), «Соціальна робота» і «Соціальне забезпечення» (1 курс стн) із заступником директора Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання МИРОШНИЧЕНКОМ Геннадієм Миколайовичем.

Під час зустрічі студенти ознайомились з діяльністю Центру в сфері організації масових туристичних заходів, спрямованих на відпочинок, відновлення та розвиток фізичних, психічних і духовних сил. Зокрема, були розглянуті питання організації заходів для дітей та молоді з умовами проживання учасників у наметових таборах (на прикладі табору «Сузір’я»); висвітлені моделі ефективної співпраці Центру з громадськими організаціями у сфері молодіжної політики; запропоновані актуальні засоби військово-патріотичного виховання дітей та молоді.

 У заході також взяли участь викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц. Поляничко А.О.; к.п.н., ст. викл. Гончаренко О.В.), студенти денної форми навчання (0015-стн і 0016-стн) та всі бажаючі.

***

ВІДВІДУВАННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ СПОРТИВНОЇ ШКОЛИ «ФУТБОЛЬНИЙ ЦЕНТР "БАРСА"»

Барса16 січня 2018 року в рамках вивчення дисципліни «Організація і методика проведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої діяльності» студенти 1 курсу заочної форми навчання спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» (стн) та учні 9-го класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 разом з викладачем кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності  ЗНОБЕЄМ Олексієм Володимировичем відвідали Сумську обласну дитячо-юнацьку спортивну школу «Футбольний центр "Барса"».

***

ІНТЕРАКТИВНИЙ ПРАКТИКУМ ДЛЯ ЗАОЧНИКІВ

Інтерактивний практикум з «Соціокультурної анімації» для студентів заочної форми навчання спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності»

Студенти заочної форми навчання (спеціальності «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності») отримали унікальну можливість перевірити отримані теоретичні знання з навчальної дисципліни «Соціокультурна анімація» на практиці. Майданчиком для інтерактивного практикуму став Парк сімейних розваг «Карусель», працівники якого вже 5 років створюють ідеальні умови для сімейного відпочинку, проводять незабутні свята, пропонують найкращий рівень обслуговування в м. Суми. 

13.01.2018 р. студенти під керівництвом к.п.н., доцента, завідувача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОЛЯНИЧКО Анжели Олександрівни відвідали Розважально-ігрову театралізовану програму «Щедрик-ведрик» у ПСР «Карусель» (ТРЦ «Євробазар»). Феєричне дійство з дотриманням народних традицій та сучасними формами розваг організувала Креатив-група аніматорів «Давай грати!» за участю студентів 0018-стн групи (спеціальність «Менеджмент соціокультурної діяльності, денна форма навчання»). І дорослі, і малеча змогли весело та активно провести час.

14.01.2018 р. студенти стали активними учасниками грандіозного святкування в ПСР «Карусель» (ТРЦ «Атріум»). Вони були не лише глядачами даного дійства, а й отримали унікальну можливість приміряти на себе образи мультиплікаційних персонажів від Креатив-групи аніматорів «Давай грати!». У святковому заході також взяли участь вихованці зразкового вокального ансамблю «Глорія», талановиті дівчата Школи східного танцю «Сахара», фокусник-ілюзіоніст Олександр Трофименко (м. Полтава), артисти Шоу-проекту «Конкордія», Естрадно-акробатична студія «Дакапо», гігантські роботи з «Ліги трансформерів» (м. Харків) і багато інших.

***

ЗАЛІКОВИЙ ЗАХІД З НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН «РЕКЛАМНО-ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ» І «РЕКЛАМА ТА ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ»

21 грудня 2017 року студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн)«Соціальне забезпечення» (0016-стн)«Соціальна педагогіка» (0045) і «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018-стн) під керівництвом к.п.н, ст. викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОНОМАРЕНКО Л.І. взяли участь у заліковому заході з навчальних дисциплін «Рекламно-інформаційні технології» і «Реклама та зв’язки з громадськістю у соціальній сфері».

Метою даного заходу було презентація студентами вмінь застосовувати на практиці здобуті під час вивчення навчальних дисциплін теоретичні знання, пов’язані зі створенням рекламних матеріалів соціального характеру та проектуванням соціальної рекламно-інформаційної кампанії. Кожен студент мав змогу продемонструвати свій рекламний продукт – друковану соціальну рекламу і відеоролики на соціальну тематику.

На заході були присутні члени кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц., зав. кафедри Поляничко А.О., к.п.н., викл. Гончаренко О.В., к.п.н., ст. викл. Клочко О.О.), які відзначили високий рівень виконаних студентами творчих завдань.

***

Останній етап реалізації проекту«Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні» в Білопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2

15 грудня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності к.п.н., доц. ПОЛЯНИЧКО А.О., к.п.н., доц. ПОЛЯКОВА О.М. та к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО О.В. завітали до учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Білопілля, які стали останньою цільовою аудиторією в рамках реалізації проекту «Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні». На замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА проектом передбачено проведення в учнівському середовищі комплексу діагностичних і просвітницько-профілактичних заходів у сфері протидії насильству в сім’ї, виявленню його загроз і викликів у Сумському регіоні.

Оскільки сучасна учнівська молодь вимагає від фахівців нестандартних та інноваційних підходів до просвітницько-профілактичної роботи, то автори проекту запропонували школярам взяти участь в інтерактивній грі-квесті «Стоп, насильство!». Така форма робота, на переконання авторів проекту, дозволяє актуалізувати в учнівському середовищі таку важливу соціальну проблему, як насильство, і, поряд з цим, розвиває активне пізнання, мислення, вчить долати проблеми і труднощі, сприяє вдосконаленню інтерактивних здібностей та дослідницьких навичок підлітків.

Результатом участі учнів в інтерактивній грі-квесті «Стоп, насильство!» стало конкретизація і поглиблення розуміння сутності феномену насильства, його різновидів, причин і наслідків; усвідомлення ними переваг ненасильницької поведінки та засобів захисту і попередження від насильства; виховання поваги до своїх прав та прав інших людей. 

***

Круглий стіл «Ефективні гендерні технології протидії явищу домашнього насильства в українському суспільстві»

7 грудня 2017 року за ініціативи к. філос. н., доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ЛУЦЕНКО О.А. на базі НН ІПП СумДПУ імені А.С. Макаренка був проведений Круглий стіл на тему «Ефективні гендерні технології протидії явищу домашнього насильства в українському суспільстві», в якому взяли участь студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» (0045 група).

У рамках заходу відбулося обговорення таких питань: 1) види і форми гендерно-обумовленого насильства та його наслідки; 2) гендерні стереотипи, що поширені в суспільстві стосовно проблеми домашнього насильства; 3) використання гендерних технологій в корекційній роботі із суб’єктами і жертвами насильницьких дій тощо.

 

***

Проведення моніторингу та комплексу просвітницько-профілактичних заходів у сфері протидії насильству в сім’ї, виявленню його загроз і викликів у Сумському регіоні

8 грудня 2017 року до студентства Лебединського педагогічного училища імені А.С.Макаренка завітали викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц. ПОЛЯНИЧКО А.О.; к.п.н., доц. ПОЛЯКОВА О.М.; к.п.н., ст. викл. КЛОЧКО О.О.), які на замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА продовжують впроваджувати проект«Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні» в рамках Всеукраїнськоїакції «16 днів проти насильства».

Для виявлення рівня обізнаності молодіжної аудиторії з таких актуальних для українського суспільства проблем, як насильство (прояви насильства в навчальному закладі, сім’ї, громадських місцях тощо), протидія сімейному насильству та його гендерна зумовленість, наслідки насильства було проведено анкетування.

Участь в інтерактивній просвітницько-профілактичній грі-квесті «Стоп, насильство!» мала на меті конкретизувати і поглибити розуміння студентами сутності феномену насильства, його різновидів, причин і наслідків; сприяти розвиненню усвідомлення переваг ненасильницької технології розуміння та засобів захисту і попередження від насильства; виховувати повагу до своїх прав та прав інших людей. 

 

***

ПРОСВІТНИЦЬКО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ В РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» І ПРОЕКТУ«ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ ЯК ЧИННИК ДО ПРОЯВУ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ДІЙ В СУМСЬКОМУ РЕГІОНІ» 

6 грудня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц. ПОЛЯНИЧКО А.О.; к.п.н., доц. ПОЛЯКОВА О.М.; к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО О.В.) задля подальшого впровадження проекту«Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні» (в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства») завітали до студентів Роменського коледжу КНЕУ імені В. Гетьмана.

Мета проекту: виявлення рівня поширеності гендерних стереотипів у студентському середовищі Сумського регіону та їх сім’ях; привернення уваги молоді до актуальних для українського суспільства проблем протидії сімейному насильству, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; профілактика випадків насильства щодо дітей і підлітків шляхом поглиблення знань цільової аудиторії про різновиди наслідків насильницьких дій та засоби їх попередження і подолання. 

Основні завданнями проекту: опитування молоді Сумського регіону з проблеми насильства в сім’ї та його гендерного підґрунтя; проведення інтерактивних просвітницько-профілактичних заходів задля підвищення обізнаності цільової аудиторії з питаньпопередження сімейного насильства, його гендерної зумовленості, жорстокого поводження з дітьми, подолання гендерних стереотипів у сучасному суспільстві; формування свідомості молодого покоління щодо нетерпимого ставлення до насильства та сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах Сумського регіону та в українському суспільстві в цілому.

***

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ТА РОБОТІ «ШКОЛИ ВОЛОНТЕРА»

4 грудня 2017 року студенти спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» вчилися бути професійними волонтерами. Вони взяли участь у відкритті та роботі «Школи волонтера».

«Школа волонтера» – це відкрита освітня платформа, яка сприятиме підвищенню мотивації до волонтерської діяльності, оволодінню основними знаннями та вміннями, необхідними для здійснення волонтерської роботи, спілкування з владою та ЗМІ, а також розвитку соціальної активності, навичок побудови усвідомленого та активного власного життя. Заняття складаються з таких блоків: правовий, психологічний, соціальний, медіаграмотність. Сьогодні був лише перший день, а вже студенти мають багато вражень: нові знання, цікаві знайомства, нові можливості. Дякуємо за надану змогу навчатися ГО «Громадське коло», Сумському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та ГО «Альянс «Правозахист».

 

***

СОЦІОКУЛЬТУРНА АНІМАЦІЯ В ДІЇ

Особливістю навчання майбутніх фахівців на кафедрі соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності є формування в них практичних навичок та вмінь їх ефективного застосування у професійній сфері. На разі основна увага в процесі підготовки студентів спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» до здійснення анімаційно-дозвіллєвої діяльності в соціокультурному просторі приділяється інтерактивній практичній частині.  

Студенти 0018-стн групи Іван ШЕСТОПАЛ та Єленада МИРОНЕНКО під керівництвомвикладача ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни залюбки реалізують отримані знання на практиці й опановують навички ігор з реквізитом на найменших відвідувачах Дитячого клубу «Давай грати!». Тут враховується і вік діточок, і техніка безпеки під час гри, і відповідність завдань інтересам малечі. Тому активним розвагам передує методична підготовка та вивчення передових здобутків в руслі вивчення навчальної дисципліни «Соціокультурна анімація».

 

***

УЧАСТЬ В БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ «ДОБРО В ДІЇ»

1 грудня 2017 року студентки ЛИГА Тетяна (0015 гр., спеціальність «Соціальна робота») та ВЛАСЕНКО Валерія (0016 гр., спеціальність «Соціальне забезпечення») долучилися до благодійної акції «ДОБРО В ДІЇ». Під керівництвом організаторів заходу та викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни вони відвідали гематологічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні і провели для онкохворих діточок ігрову анімаційну програму, здивували мильними бульбашками. 

 ***

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ «ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ ЯК ЧИННИК ДО ПРОЯВУ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ДІЙ В СУМСЬКОМУ РЕГІОНІ» В РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» 

Акція «16 днів проти насильства» була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством щодо жінок і правами людей, який символічно відобразився у датах акції: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Україна приєдналася до акції 2001 року і відтоді щорічно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», основними завданнями якої є: привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем – подолання насильства в сім’ї, торгівлі людьми і проявів гендерної дискримінації; активізація партнерського руху громадських організацій і державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

До акції долучилися і викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц. ПОЛЯНИЧКО А.О.; к.п.н., доц. ПОЛЯКОВА О.М.; к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО О.В.), які на замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА розробили проект «Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні» і планують його впровадження на базах ЗНЗ І-ІІІ ст. та ВНЗ І-ІІ ст. Білопільського, Лебединського, Недригайлівського, Роменського і Путивльського районів.Першою цільовою аудиторією у межах реалізації проекту стала студентська молодь Путивльського педагогічного коледжу імені С. В. Руднєва, яка взяла участь в опитуванні з проблеми насильства в сім’ї та його гендерної зумовленості, впливу гендерних стереотипів у сучасному суспільстві, а також в інтерактивній просвітницько-профілактичній грі-квесті «Стоп, насильство!»

***

ЗАХОДИ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

За ініціативи Генеральної асамблеї ООН світова спільнота щорічно 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день визначений для того, щоб привернути увагу суспільства до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, а також акцентувати на перевагах, які суспільство отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Не залишилися осторонь означеної дати викладачі і студенти кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності. Адже, навіть коли на вулиці гуляє холодний вітер, серця майбутніх фахівців соціальної сфери гріє жага до добрих справ. 30.11.2017 студенти І курсу спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн) і «Соціальне забезпечення» (0016-стн) під керівництвом викладача ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни провели благодійну розважальну програму для учнів Сумської спеціальної загальноосвітньої школи. Більше, ніж 80 дітей змогли потанцювати та пограти разом з улюбленими мультиплікаційними героями. На згадку студенти залишили хлопчикам та дівчаткам яскраві фото і щирі обіцянки повернутися з новими сюрпризами.

***

УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який з 1988 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно проводиться 1 грудня, долучився і викладацько-студентський колектив кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності.

З нагоди відзначення цієї дати студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» (0045 група) на чолі з к.п.н., ст. викладачем КЛОЧКОМ Олексієм Олександровичем зустрілися з фахівцями Психологічної служби СумДПУ імені А. С. Макаренка. В межах традиційного інформаційно-просвітницького заходу відбулися міні-лекція на тему «СНІД – відверто про головне» та просвітницька бесіда про небезпеки поширення ВІЛ-інфекції, перегляд тематичного анімаційного ролику з подальшим активним обговоренням, поширення інформаційно-довідкових брошур із засобами індивідуального захисту.

***

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА ПЕДАГОГІКА» З ФАХІВЦЯМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ СУМДПУ ІМЕНІ А.С. МАКАРЕНКА

30 листопада 2017 року в рамках практичного заняття з навчальної дисципліни «Соціально-педагогічна робота в закладах освіти» (викладач – к.п.н., ст. викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності КЛОЧКО О.О.) відбулася зустріч студентів 0045 групи з фахівцями Психологічної служби Педагогічного. У ході презентаційної розмови фахівці познайомили присутніх із досвідом роботи служби, в цілому, та професійною діяльністю соціального педагога і практичного психолога у вищому навчальному закладі, зокрема. Родзинкою зустрічі стали перегляд документального фільму «Боротьба Джамали» і коротенька, але емоційна і плідна дискусія-обговорення.

***

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА СІМ’Ї ТА ДИТИНИ У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ ГРОМАДИ»

15 листопада 2017 року у приміщенні Сумської обласної державної адміністрації відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА СІМ’Ї ТА ДИТИНИ У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ ГРОМАДИ», яка проводилася громадською організацією «Калинове гроно» спільно з кафедрою соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка за підтримки Сумської ОДА.

До участі у конференції долучилися науковці з різних міст України (Київ, Харків, Суми, Кривий Ріг, Полтава, Одеса, Тернопіль, Дніпро, Старобільськ), а також Республіки Польщі.

Учасники конференції мали можливість:

  • почути вітальні слова керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО; начальника Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрія КАЛІНОВСЬКОГО; директора Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни ШЕВЧЕНКО; ректора Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктора педагогічних наук, професора Юрія ЛЯННОГО;
  • проаналізувати звітну доповідь «Впровадження інституту наставництва у Сумській області: перші кроки» керівника громадської організації «Калинове гроно» Ніни ЧЕРНЯВСЬКОЇ;
  • побачити презентацію проекту «Підготовка фахівців соціальної сфери до оптимізації інтеграції ВПО у приймаючі громади» доктора педагогічних наук, професора кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Ірини ТРУБАВІНОЇ;
  • долучитися до дискусії «Час переглянути підходи до соціальної політики у сфері дітей та сімей: перехід від дефіцитарності до політики пропозицій» (спікер – Галина БЕВЗ, доктор психологічних наук, доцент, завідувач лабораторії психології спілкування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України);
  • почути доповідь «Соціально-педагогічне середовище громади як фактор впровадження наставництва для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Валентини МИКОЛАЄНКО, директора Комунального закладу Сумської обласної ради «Хоружівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей»;
  • попрацювати в двох панельнихдискусіях: 1. «Вплив збройного конфлікту на формування особистості дитини» (спікер – Олексій ЛАЗАРЕНКО, кандидат педагогічних наук, магістр права, віце-президент Всеукраїнської Фундації «Захист Прав Дітей»); 2. «Світ дитини: руйнівна роль гендерних стереотипів» (спікер – Олена ЛУЦЕНКО, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, завідувачка науково-дослідного центру гендерної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка).

Щиро вдячні вельмишановним гостям конференції та її учасникам. Всі разом ми змогли довести, що співпраця державних організацій, наукових установ з громадським сектором, за умови її системності, приносить суттєву користь громаді.

***

УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ 16-тої РІЧНИЦІ ЗАСНУВАННЯ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ 

10 листопада 2017 року викладачі і студенти кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності взяли активну участь у святкових заходах до Дня народження Навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

У рамках урочистого концерту з нагоди 16-тої річниці заснування НН ІПП ректоратом СумДПУ імені А.С. Макаренка було відзначено роботу викладацького складу кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності.

Почесну грамоту за високий рівень профорієнтаційної роботи та ліцензування нових спеціальностей (028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» ОР «бакалавр» і «магістр»; 232 «Соціальне забезпечення» ОР «бакалавр») отримала завідувач кафедри, к.п.н., доцент ПОЛЯНИЧКО Анжела Олександрівна.

Ректорську подяку за творчу і самовіддану працю, виховання студентської молоді отримав к.п.н., ст. викладач КЛОЧКО Олексій Олександрович.

Грамотами директорату НН ІПП за високі досягнення у навчальній і науковій діяльності були відзначені найкращі студенти ЗІНИЧ Валентина (0045 група) та ЯКУШКО Юлія (0045 група), а їхнім батькам оголошено подяки за виховання дитини. Від студентського самоврядування грамоти отримали ЧУБ Руслана (0035 група), КОРОЛЬ Карина (0015-стн група), ЛЕТЮКА Анастасія (0018 група).

***

ПРАКТИКУМ З СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ АНІМАЦІЇ

У рамках вивчення дисципліни «Соціокультурна анімація» студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн група) і «Соціальне забезпечення» (0016-стн група) продовжують розвивати свої аніматорські здібності в роботі з дітьми молодшого дошкільного віку.  

Під керівництвом викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни ними було організовано і проведено «Свято осені» в Дитячому клубі «Давай грати!». До діточок-грибочків завітала Маша і Нюша, а справжнім сюрпризом став ляльковий театр. Під час заходу мультиплікаційні герої танцювали та розважали маленьких відвідувачів, за що отримали вдячні відгуки від батьків.

Майбутні фахівці соціокультурної сфери повинні навчитися організовувати дозвілля дітей якнайкраще. Тому у рамках практичних занять з «Соціокультурної анімації» студенти активно опановують елементи твістингу – моделювання з повітряних кульок. Адже кумедна фігурка з кульки може підняти настрій у будь-якій ситуації :)))

 

***

 ІНТЕРАКТИВНА АНІМАТОРСЬКА ПРАКТИКА ДЛЯ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ І МЕНЕДЖЕРІВ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

Метою викладання навчальної дисципліни «Соціокультурна анімація» є не тільки оволодіння студентами теоретичними знаннями в галузі анімаційноїдіяльності в соціумі, а передовсім формування в майбутніх фахівцях навичок їх ефективного використання у професійній сфері. Тому основну увагу в процесі опанування студентами предмету викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ШЕВЧЕНКО Таїсія Станіславівна приділяє інтерактивній практичній частині.  

Студенти 0018-стн групи Іван ШЕСТОПАЛ та Еленада МИРОНЕНКО систематично перевіряють отримані теоретичні знання на дитячих святах різного рівня. Базами практики для них стали Дитячий клуб «Давай грати!» та Парк сімейних розваг «Карусель».Завдяки інтерактивній аніматорській практиці вже багато діточок переконалося, що студенти кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності – найтурботливіші та найвеселіші аніматори.

 

Страшно веселий Хелловін!

31 жовтня весь світ святкував моторошне та цікаве свято – Хелловін. В рамках вивчення дисципліни «Соціокультурна анімація» студентки Інна ПАВЛЮЧЕНКО (0015 гр.) та Еленада МИРОНЕНКО (0018-стн гр.) приміряли на себе химерні образи та стали учасниками ігрових програм для дітей у Парку сімейних розваг«Карусель». На території ТРЦ «Євробазар» сміливі хлопчики та дівчатка мали змогу стати учнями школи чародійства та магії Хогвардс, щоб разом з Гаррі Поттером та Герміоною Грнеджер шукати філософський камінь. А на сцені ТРЦ «Атріум» відбувся справжній відьомський шабаш!

 

***

 ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ

У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99, відзначають День працівника соціальної сфери.

Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Творчо підійшли до відзначення професійного свята майбутні соціальні працівники – студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн група) і «Соціальне забезпечення» (0016-стн група). Завдяки Єлизаветі ПОСТИЖЕНКО і Тетяні ШОСТАК хол Інституту педагогіки і психології прикрашають яскраві інформаційні стіннівки до Дня працівника соціальної сфери України, яке в 2017 році припадає на 5 листопада.

***

УЧАСТЬ У СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ ВИСТАВЦІ

5-6 листопада 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (зав. кафедри, к.п.н., доц. ПОЛЯНИЧКО А.О.; к.п.н., доц. ІОНОВА І.М.; к.п.н., ст. викл. КЛОЧКО О.О., к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО О.В.) взяли участь у VІ спеціалізованій виставці «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном – 2017», яка проходила на базі Виставкового центру «Іллінський».

До участі у заході долучилися і студенти-волонтери Валентина ЗІНИЧ (0045 гр.), Юлія ЯКУШКО (0045 гр.), Артем ДУБРОВІН (0025 гр.), Інна ПАВЛЮЧЕНКО (0016 гр.), Анастасія ЛЕТЮКА (0018 гр.), Анастасія ПЕРЕПЕЛИЦЯ (0018 гр.), які активно роздавали всім бажаючим вступити на спеціальності «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» інформаційні матеріали про підготовку відповідних фахівців на кафедрі соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності. 

***

Співпраця СумДПУ А.С. Макаренка з Сумською обласною державною адміністрацією і громадськими організаціями 

Як може виглядати співпраця Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка з Сумською обласною державною адміністрацією і громадськими організаціями в дії?

А так! Доценти кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОЛЯКОВА О.М., ПОЛЯНИЧКО А.О. та ПОНОМАРЕНКО Л.І., активно займаючись громадською діяльністю, беруть участь в проекті  ГО «Калинове гроно» – «Впровадження інституту наставництва щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Сумській області», який реалізується за сприяння Сумської обласної державної адміністрації.

31 жовтня 2017 року спільними зусиллями був зроблений ще один крок до впровадження інституту наставництва для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Сумській області. У Хоружівському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей області (с. Хоружівка, Недригайлівського району) активісти спілкувалися з представниками громади та освітянами, напрацьовували шляхи пошуку наставників для дітей закладу.

***

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «ПРАВА ЖІНОК ТА ГАРАНТІЇ ЇХ ЗАХИСТУ» НА БАЗІ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

руглий стіл на тему «Права жінок та гарантії їх захисту» у рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

До участі у заході були запрошені представники місцевих громадських організацій, які відстоюють гендерну рівність у суспільстві: ГО «Центр розвитку та підтримки родини “Калинове гроно”», ГО «Дружба», ГО «Жіночі крила Сумщини», ГО «Сумське громадське коло», а також ГО «Сумський міський гендерний центр», який представляли викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності к.п.н., доц. ПРИХОДЬКО А.В. і к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО О.В.

До уваги учасників круглого столу були представлені доповіді спеціалістів органів юстиції: начальника відділу соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Соболєвої В.В. «Гарантії соціального захисту жінок»; начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області Гіріч Н.В. «Особливості примусового стягнення аліментів на утримання дитини»; директора Сумського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Трошечко В.В. «Правова допомога жінкам»

 

***

ГЕНДЕРНО-ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ІННОВАЦІЯ У СОЦІОГУМАНІТАРНОМУ ЗНАННІ

У межах вивчення навчальної дисципліни «Технології роботи соціального педагога в зарубіжних країнах» під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ЛУЦЕНКО Олени Анатоліївни відбулися дебати на тему «Чи забороняти аборти на законодавчому рівні?» за участі студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» (0045 група). Результати проведених дебатів продемонстрували, що використання в навчальному процесі гендерно-освітніх технологій як інноваційних форм навчання дозволяє активно залучати студентську молодь до перетворювальної, соціально значущої діяльності. Адже включення студентства у командно-рольову інтерактивну гру, яка створює умови для успішної комунікації у пошуку шляхів розв’язання багатьох соціальних проблем сучасного суспільства, – це перехід на інший рівень отримання та осмислення гендерних знань, набуття відповідних комунікативних навичок, формування лідерських якостей майбутніх фахівців та  оволодіння професією. 

***

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ЗДІЙСНЕННЯ АНІМАЦІЙНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ

Особливістю навчання майбутніх фахівців на кафедрі соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності є формування в них практичних навичок до здійснення анімаційно-дозвіллєвої діяльності в соціокультурному просторі. В контексті підготовки до її професійної організації студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн) і «Соціальне забезпечення» (0016-стн) під керівництвом викладача ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни в межах вивчення навчальної дисципліни «Соціокультурна анімація» перевіряють свої знання і вміння з дітками молодшого дошкільного віку на базі Дитячого клубу «Давай грати!». Для ефективного проведення анімаційно-дозвіллєвих занять студенти використовують ігри з яскравим тематичним реквізитом, а також руханки Шутя М.М. та Мієдінової Н. 

 

19.10.2017 р. Шевченко Т.С. було проведене відкрите практичне заняття на тему «Організація сценічних шоу». Студенти і запрошені викладачі мали змогу не лише побачити шоу гігантських мильних бульбашок, але й спробувати опанувати технологію проведення такого напрямку в сценічній анімації. 

 

***

ВІТАННЯ!

Кафедра соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності вітає студентку 0018 групи ЛЕТЮКУ Анастасію із зайнятим ІІІ місцем (номінація «Естрадний вокал») у конкурсі «Алло, ми шукаємо таланти!». Бажаємо подальших успіхів та нових звершень у творчій діяльності! 

***

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

12 жовтня 2017 року студенти і викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц. ІОНОВА Ірина Миколаївна, к.п.н., викл. КЛОЧКО Олексій Олександрович) взяли участь в урочистому мітингу з нагоди відзначення Дня українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника Вітчизни у «козацькому сквері» імені П. Калнишевського на території Педагогічного.

На захід завітали високоповажні гості: заступник міського голови Степан Пак, заступник директора департаменту освіти і науки Сумської ОДА Юрій Штика, представники Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

 ***

9 жовтня 2017 року студенти І–ІV курсів спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» були запрошені до центральної читальної зали Наукової бібліотеки СумДПУ імені А.С. Макаренка на Годину-реквієм «Героям слава!» за участі воїна-афганця, активного учасника руху волонтерської допомоги Українській армії в зоні АТО, сумського барда Володимира ЩЕГЛОВА. Присутні із захопленням та цікавістю слухали схвильовані розповіді і патріотичні пісні автора-виконавця про пережите, про бойові дії і щасливе повернення бійців додому, про біль втрат і радість від перемог, про чоловічу дружбу, про любов до життя.  

Наприкінці зустрічі учасники сфотографувалися з прапором на згадку про незабутній захід.

Шануємо захисників України!

 ***

УЧАСТЬ У БРИФІНГУ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ, НА СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

4 жовтня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка взяли участь у Брифінгу з питань забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання. Проведення заходу відбувалося у рамках відзначення Дня усиновлення за підтримки Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директорка – Шевченко Т.Ю.), а також Служби у справах дітей Сумської ОДА(начальник – Каліновський Ю.В.).

У межах проведення соціального стартапу доцентами кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ЛУЦЕНКО Оленою Анатоліївною та ПРИХОДЬКО Анною Василівною було проведено гендерний майстер-клас для батьків-вихователів з метою покращення надання послуг прийомним родинам у сфері гендерного виховання і формування егалітарного світогляду вихованців.

 ***

 

ПЕРЕЗЕНТАЦІЯ КАФЕДРИ У РАМКАХ ДНЯ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

8 жовтня 2017 року у рамках «Дня відкритих дверей», який проходив в актовій залі Педуніверситету, відбулася презентація спеціальностей кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності.

Зусиллями викладачів кафедри к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО Олени Володимирівни та к.п.н., викл. КЛОЧКА Олексія Олександровича були організовані виставка соціальної реклами, демонстрація відеоряду на тему «Освіта на кафедрі соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка – запорука професійного успіху» про успішні історії професійної самореалізації випускників кафедри, надавалися освітні консультації для бажаючих вступити на спеціальності «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності».

Окрім викладацького складу в заході активну участь взяли і студенти. Практичний досвід волонтерської допомоги в організації і проведенні кафедральних та університетських заходів студенти ІV курсу (ДАВИДЕНКО Олексій, ЗІНИЧ Валентина, ЯКУШКО Юлія) передавали своїм молодшим товаришам – студентам І курсу (ПАВЛЮЧЕНКО Інна). До підготовки презентації кафедри також долучилася викладач соціокультурної анімації ШЕВЧЕНКО Таїсія Станіславівна, яка доповнила образ студента-волонтера яскравим аква-гримом.

 ***

В рамках вивчення дисципліни «Соціокультурна анімація» студенти І курсу спеціальностей «Соціальна робота» (0015 гр.) та «Соціальне забезпечення» (0016 гр.) під керівництвом викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни опановували мистецтво аквагриму. Перші спроби керування пензликом вдалися, але на цьому «майстри» не зупиняться – зовсім скоро вони зможуть проявити свої художні таланти на святі Хелловіну в Парку сімейних розваг «Карусель» та Дитячому клубі «Давай грати!».

Який він, ідеальний аніматор? Яскраві ілюстрації-відповіді на це питання продемонстрували студенти І курсу спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» за скороченим терміном навчання (0015-стн, 0016-стн та 0018-стн). Роботи творчих команд різняться між собою, але всі згодні з твердженням, що гідну освіту для розвитку професійно важливих якостей та вмінь майбутні аніматори можуть отримати лише в стінах СумДПУ імені А.С.Макаренка.

 ***

26 вересня 2017 року студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн група), «Соціальне забезпечення» (0016-стн група) та «Соціальна педагогіка» (0045 група) під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОНОМАРЕНКО Людмили Іванівни відвідали прес-конференцію з проблем дитячої паліативної допомоги, яка проходила в театрі імені М. С. Щепкіна у межах презентації благодійного театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані». Місією даного заходу є привернення уваги громадськості до проблем паліативного лікування тяжко хворих українських дітей, а також старт суспільного руху з метою створення в українських містах дитячих центрів паліативної допомоги.

На прес-конференції студенти зустрілися з виконавицею головної ролі у виставі «Оскар і Рожева Пані», заслуженою артисткою України Ірмою Вітовською, яка займається напрямком паліативно-хоспісної допомоги і є учасником проекту «Стоп Біль»; заступником начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Надією Лисенко; керівником громадської організації «Батьки онкохворих дітей» Оксаною Смольниковою; заступником голови Сумської обласної ради Тетяною Головко.

Відвідавши даний захід, майбутні фахівці соціальної сфери отримали можливість долучитися до процесу розв’язання проблем дитячої паліативної допомоги зусиллями театральних діячів і представників благодійних фундацій з різних міст України, а також розширити знання з означеної проблематики, удосконалити свої вміння щодо методики організації та проведення прес-конференцій, підготовки прес-релізів з актуальних соціальних проблем тощо. 

 ***

ПЕРШОКУРСНИКИ, ШИКУЙСЬ!

20 вересня 2017 року на березі річки Псел в рамках виїзного заняття-походу була відроджена традиція кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності – Посвята першокурсників спеціальностей «Соціальна робота» (0015 і 0015-стн групи), «Соціальне забезпечення» (0016 і 0016-стн групи) і «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018 і 0018-стн групи) у студенти Педагогічного.

Креативно і творчо підійшли до проведення заходу студенти ІІІ і ІV курсів під керівництвом к.п.н., ст. викладача КЛОЧКА Олексія Олександровича. Зусиллями ЗІНИЧ ВалентиниДАВИДЕНКА Олексія, ЗАВАЛІЙ НаталіїЛУК’ЯНЕНКО АнниЗНАЙЧЕНКО Альони та їхніх помічників для першокурсників були проведені жартівлива «посвята борошном та водою», тренінги на знайомство, захоплюючі квести. До організації свята долучилися і студенти І курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018-стн група) МИРОНЕНКО ЕленадаТАРАБАН ОлександрЦЮПКА Сергій та ШЕСТОПАЛ Іван, які під керівництвом викладача соціокультурної анімації ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни продемонстрували свою майстерність у проведенні розважально-ігрових заходів та спортивних естафет.

«Новоспечених» студентів активно підтримували завідувач кафедри, доцент ПОЛЯНИЧКО Анжела Олександрівна, викладачі, старші товариші. Студенти І курсу, які справилися з усіма завданнями на «відмінно», наприкінці заходу урочисто виголосили «Клятву студента» і на згадку про похід-посвяту кожен отримав «Поради першокурсникам». На завершення відпочинку всіх учасників пригостили справжньою студентською кашею.

Студенти та викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності запрошують приєднатися до традиції всіх бажаючих!

 ***

МОЯ ОСВІТА – МОЯ ПРОФЕСІЯ

14 вересня 2017 року на базі Навчально-наукового інституту педагогіки і психології за ініціативи к.п.н., доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОЛЯКОВОЇ Ольги Михайлівни відбувся профорієнтаційно-виховний захід «Моя освіта – моя професія» для студентів І–VІ курсів спеціальностей «Соціальна педагогіка», «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності». Майбутнім соціальним педагогам, соціальним працівникам, фахівцям з соціальної допомоги і менеджерам соціокультурної діяльності викладачами кафедри (к.п.н., доц. Л.І. Пономаренко, к.п.н., ст. викл. О.О. Клочко, к.п.н., викл. О.В. Гончаренко) на прикладі успішних історій професійної самореалізації випускників минулих років було продемонстровано можливості фахового зростання та важливість формування активної соціальної позиції щодо професійного становлення. Власним досвідом успішного початку трудової діяльності за фахом з учасниками заходу поділилася магістрантка спеціальності «Соціальна робота» ДМИТРЕНКО Інна (0055 група), яка паралельно з навчанням працює в Сумському міському «Центрі дозвілля молоді».  

 

 ***

"ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ТРЕНІНГ "ДО УСПІШНОГО НАСТАВНИЦТВА: КРОК ЗА КРОКОМ"

14 вересня 2017 року на базі Громадської організації «Калинове гроно» в межах проекту «Впровадження інституту наставництва щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Сумській області» відбувся просвітницький тренінг «До успішного наставництва: крок за кроком».  Під керівництвом досвідчених тренерів, кандидатів педагогічних наук, доцентів кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОЛЯКОВОЇ Ольги Михайлівни і ПОНОМАРЕНКО Людмили Іванівни, в заході взяли участь студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» (0035 група). Метою проведення тренінгу стала мотиваційна підготовка майбутніх соціальних педагогів до ролі наставників для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наприкінці заходу всі студенти отримали Сертифікати учасників.

 ***

ЗНАЙОМСТВО З ПЕРШОКУРСНИКАМИ

31 серпня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності спільно з адміністрацією Інституту педагогіки і психології провели зустріч зі студентами першого курсу та їх батьками.

Першокурсники спеціальностей 231«Соціальна робота» – 0015 і 0015-стн групи (куратор – к.п.н., доцент ПОНОМАРЕНКО Людмила Іванівна), 232 «Соціальне забезпечення» – 0016 і 0016-стн групи (куратор – к.п.н., старший викладач КЛОЧКО Олексій Олександрович) та 028«Менеджмент соціокультурної діяльності» – 0018 і 0018-стн групи (куратор – к.п.н., викладач ГОНЧАРЕНКО Олена Володимирівна) на перших кураторських годинах познайомились з викладацьким складом кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності на чолі із завідувачем кафедри к.п.н., доцентом ПОЛЯНИЧКО Анжелою Олександрівною, отримали настанови від своїх кураторів, взяли участь в урочистій ході і традиційній Посвяті першокурсників у студенти Педагогічного.

 

 ***

УЧАСТЬ У ГЕНДЕРНОМУ ХАКАТОНІ 

15–17 червня 2017 року науковці і студенти Науково-дослідницького центру гендерної освіти, який функціонує на базі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності під керівництвом к. філософ. н., доц. Луценко О.А., взяли активну участь у новому для нашої країни заході за підтримки Представництва фонду імені Фрідріха Еберта в Україні – гендерному хакатоні (на базі Сумського державного університету).

Учасниками хакатону активно опрацьовувалися нові форми й технології роботи по втіленню учасниками Гендерної мережі (гендерні наукові освітні центри України при вищих навчальних закладах) Національного плану дій з імплементації дорожньої карти Європейського дослідницького та інноваційного простору Європи.

Доцентом Луценко О.А. було представлено досвід студентської гендерної експертизи як складової формування гендерної культури студентства та фахової підготовки майбутніх соціальних педагогів і соціальних працівників. 

  ***

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

1-го червня 2017 р. студенти і викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності разом з громадою Роменського мікрорайону відзначили Міжнародний день захисту дітей, заклавши міцний  фундамент волонтерської співпраці.

Проведення вікторини, виготовлення полотна «Країна дитинства» дітьми та їх батьками, розмальовування задоволених дитячих облич створювали святкову атмосферу та дарували позитивний настрій всім присутнім.

Викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності радіють підвищенню професійних умінь студентів-волонтерів: Інни Дмитренко (0045 гр.), Вікторії Дубровіної (0045 гр.), Івана Овсієнка (0045 гр.), Інни Новікової (0045 гр.), Людмили Олійник (0036 гр.), Тетяни Голованьової (0036 гр.), Вікторії Хільченко (0036 гр.), Юлії Ткаченко (0036 гр.), Тетяни Чугуєвець (0065 гр.).

 ***

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ФОКУС-ГРУПИ

25 травня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (завідувач кафедри, доц. Поляничко А.О., доц. Полякова О.М., доц. Пономаренко Л.І.) взяли участь у засіданні фокус-групи для зацікавлених державних та громадських організацій соціального спрямування. Метою засідання фокус-групи було сформувати експертну оцінку ситуації у сфері надання соціальних послуг та виробити спільний план дій щодо впровадження інституту наставництва в Сумській області. Також було обговорено проект ГО «Калинове гроно» «Впровадження інституту наставництва щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Сумській області» та визначено шляхи його реалізації.

Учасники зібрання прийняли спільне рішення про доцільність залучення студентів спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» до впровадження інституту наставництва в Сумській області у якості наставників. Доцентів кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності Полякову О.М. та Пономаренко Л.І. визначено тренерами проекту «Впровадження інституту наставництва щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Сумській області».

 ***

ПОХІД

25 травня 2017 р. студенти і викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності провели виїзне заняття з навчальних дисциплін «Основи конфліктології та соціально-педагогічного тренінгу», «Система виховної роботи в установах державного піклування» зі студентами І-VІ курсів спеціальностей «Соціальна педагогіка» і «Соціальна робота» на березі річки Псел.

Студентські команди «Волошки», «Леприкон», «Іонові діти» і збірна команда викладачів презентували свої команди піснями і стіннівками, змагалися за звання найспритнішого та найсильнішого на «Смузі перешкод», грали у волейбол та футбол, брали участь у вікторинах, розповідали цікаві історії із власного життя, влаштували пісенний «міні-батл», представляли соціально-педагогічний КВК.

Кожна команда презентувала власноруч зварену польову кашу. Переможцями стали студенти 0025гр. та 0055гр. – їх каша отримала звання «Краща каша року».

Задоволені, втомлені, з ароматом «димних парфумів», студенти виявили щире бажання зробити зустрічі на природі традиційними і розширювати коло друзів.

 ***

УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КАМПАНІЇ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

5 травня 2017 р. в місті Суми на вулиці Соборній за ініціативи Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Міністерства соціальної політики України, за сприяння Сумської міської ради та Сумської обласної державної адміністрації відбулось відкриття інсталяції «ГРАНІ» та брифінг для ЗМІ.

У просвітницькому заході взяли участь викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності та майбутні фахівці соціальної сфери (студенти спеціальностей «Соціальна педагогіка» і «Соціальна робота»).

 ***

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ СВІТОВИХ ІННОВАЦІЙНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ»

27–28 квітня 2017 р. студенти і викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності взяли активну участь в ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Соціально-економічні та гуманітарні аспекти світових інноваційних трансформацій», організаторами якої виступили: Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» (м. Київ) та Академія імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща).

До участі в конференції долучилися близько 600 науковців з різних міст України (Луцьк, Львів, Тернопіль,. Житомир, Полтава, Київ, Чернігів, Суми, Харків, Черкаси, Кіровоград, Старобільськ, Одеса тощо) та інших країн світу (Польща, Грузія, Білорусь, Казахстан, Канада, Литва).

 Матеріали конференції

 ***

ОСВІТНІЙ ФЕСТИВАЛЬ «ТВОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ»

21 квітня 2017 р. студенти і викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності взяли активну участь в освітньому фестивалі «Твоя майбутня професія», проведеного на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка за ініціативи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

Вперше в стінах нашого університету профорієнтаційний захід був проведений у вигляді фестивалю, учасниками якого стали випускники шкіл і педагогічних училищ міста Сум та Сумського району, вчителі та батьки.

У рамках фестивалю відбулися презентації спеціальностей Інституту педагогіки і психології, здійснювалися освітні консультації для бажаючих вступити до педуніверситету. Програму фестивалю доповнили культурно-розважальна програма, ярмарок солодощів, танцювальний флеш-моб та веселі студентські пісні.

 ***

УЧАСТЬ В ОЛІМПІАДІ

3–14 квітня 2017 року на базі Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка», на якому кафедру соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності гідно представили студентки ІІІ-го курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» ЗІНИЧ ВАЛЕНТИНА (номінація за оригінальність сценарію соціально-педагогічного заходу) та ЯКУШКО ЮЛІЯ. Науковий керівник: канд. пед. наук Клочко О.О.

Виїзне заняття - екскурсія у Сумському обласному краєзнавчому музеї

15 лютого 2018 року в рамках вивчення дисциплін «Організація і методика проведення екскурсій та туристсько-рекреаційних заходів» (викладач – Знобей О.В.) та «Соціальні комунікації» (викладач – к.п.н., доц. Полякова О.М.) студенти спеціальностей «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018 і 0018-стн групи), «Соціальна робота» (0015 і 0015-стн групи) і «Соціальне забезпечення» (0016 і 0016-стн групи) відвідали Сумський обласний краєзнавчий музей.  

Під час екскурсії студенти дізнались цікаві факти з історії та сучасності нашого краю за такою тематикою: «Розвиток органічного світу», «Природа Сумщини та її охорона», «Слов’янські старожитності Сумщини», «Історія краю з найдавніших часів до початку ХХ ст.», «Матеріальна культура і побут українців середини ХІХ – початку ХХ ст.ст.», «Сумщина в роки Другої світової війни», «Революція Гідності та АТО: сумський вимір» тощо. 

Протягом виїзного заняття студенти отримали унікальну можливість наочно ознайомитись з методичними прийомами проведення екскурсії, спостерігати за практичним використанням конструктивних, організаторських, комунікативних та аналітичнихздібностей екскурсовода. Студенти ще раз переконались у тому, що важливою умовою успішного проведення екскурсії є володіння фахівцем мистецтвом слова, вмінням вільно викладати матеріал, який би зацікавлював і захоплював екскурсантів.

 

 

 

Обновлено 23.02.2018 08:13