Інформація для абітурієнтів

Навчальні плани і звіти

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології,
День народження державного герба України PDF Печать E-mail
Автор: Елена Король   
25.02.2020 12:09

Без названия25 лютого 2020 року в Навчально-науковому інституті педагогіки і психології відзначили День народження державного герба України. Саме сьогодні виповнюється 102 роки з дня проголошення Тризуба державним гербом України.

Студенти і викладачі кафедри дошкільної і початкової освіти підготували інформаційний захід з нагоди свята, на якому розповіли присутнім про тисячолітню історію Тризуба, адже в давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. У часи УНР Тризуб було затверджено державним гербом України, що підкреслило спадкоємність із попередніми періодами української історії. Саме 25 лютого 1918 року Мала Рада (орган Української Центральної Ради, що діяв між сесіями) ухвалила: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської держави часів Володимира Великого». Відтоді Тризуб офіційно став державним символом УНР, а після проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року Тризуб став державним гербом i для західноукраїнських земель. Оскільки у ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність, радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак».

Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки. Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів разом з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року (Постанова Верховної Ради України «Про Державний герб України»). Нині Тризуб об’єднує всіх українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.

Обновлено 25.02.2020 12:21