Інформація для абітурієнтів

СумДПУ-online


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології, © Центр інформаційно-телекомунікаційних технологій, СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2018 рік.
Вітання! PDF Печать E-mail

Вітаємо колектив

Навчально-наукового інституту

педагогіки і психології

з Новим 2018 роком!

Z Novim- rokom-1-4-2

Директора НН ІПП

 

 
Привітання! PDF Печать E-mail

vitannya нов

 
До Міжнародного дня волонтера в Сумах відбувся захід, що зібрав волонтерів з різних організацій міста Суми та зарубіжжя PDF Печать E-mail

До Міжнародного дня волонтера на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося свято всіх волонтерів - Суми V-DAY 2017.

У рамках Суми V-DAY 2017 проводилися різноманітні заходи, спрямовані на пропагування волонтерського руху в Сумах та області. Близько 200 людей долучилися до святкування Дня волонтера.

В рамках заходу відбулися: презентація відео «Хто такий волонтер?», мотиваційні промови від добровольців, які працюють у різних сферах волонтерства, маркетплейс волонтерських організацій та волонтерських ініціатив, на якому громадські організації, яких було близько 20, презентували свої волонтерські проекти та можливості волонтерства.

Волонтери СумДПУ ім. А.С. Макаренка також презентували свою роботу, щоб більше охочих змогли дізнатися про різні волонтерські проекти волонтерів-майбутніх педагогів та долучитися до волонтерського руху «Крок назустріч».

Далі відбулася найочікуваніша частина події – нагородження кращих волонтерів за активну участь у волонтерському русі та вклад у розвиток громади м. Суми протягом 2017 року.

Волонтерський рух «Крок назустріч» СумДПУ ім. А.С. Макаренка під керівництвом Кісліциної Марини Вкторівни отримав подяку ГО «Центр євроініціатив» та Управління молоді та спорту Сумської ОДА за вагомий внесок у розвиток волонтерської справи у місті Суми у 2017 році та за активну участь у громадських ініціативах.

Також подяки та відзнаки отримали студентки напрямку підготовки Спеціальна освіта Павленко Марина та Степанченко Катерина за активну волонтерську допомогу дітям та молоді з особливими потребами.

 
Заліковий захід з навчальних дисциплін «Рекламно-інформаційні технології» і «Реклама та зв’язки з громадськістю у соціальній сфері» PDF Печать E-mail

21 грудня 2017 року студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн), «Соціальне забезпечення» (0016-стн), «Соціальна педагогіка» (0045) і «Менеджмент соціокультурної діяльності» (0018-стн) під керівництвом к.п.н, ст. викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОНОМАРЕНКО Л.І. взяли участь у заліковому заході з навчальних дисциплін «Рекламно-інформаційні технології» і «Реклама та зв’язки з громадськістю у соціальній сфері».

Метою даного заходу було презентація студентами вмінь застосовувати на практиці здобуті під час вивчення навчальних дисциплін теоретичні знання, пов’язані зі створенням рекламних матеріалів соціального характеру та проектуванням соціальної рекламно-інформаційної кампанії. Кожен студент мав змогу продемонструвати свій рекламний продукт – друковану соціальну рекламу і відеоролики на соціальну тематику.

На заході були присутні члени кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності (к.п.н., доц., зав. кафедри Поляничко А.О., к.п.н., викл. Гончаренко О.В., к.п.н., ст. викл. Клочко О.О.), які відзначили високий рівень виконаних студентами творчих завдань.

 
19 грудня Святий Миколай в компанії активістів волонтерського руху «Крок назустріч» відвідав діток з особливими потребами вдома та у реабілітаційному центрі. PDF Печать E-mail

В рамках продовження благодійної акції «Разом зробимо більше!» пройшов захід «Казка в дім прийде». До дітей та молоді з особливими потребами, що прикуті до ліжка  завітав Святий Миколай (Сергій Семеренко) у супроводі помічниць-фей (Альона Савицька, Оксана Березна, Катерина Степанченко, Марина Сап’яник, Марина Вікторівна Кісліцина). Крім смачних подарунків волонтери принесли в дім святковий настрій з піснями, іграми та посмішками.

Кожен з 11 діток з особливими потребами отримали набір солодощів, який включав:   шоколадні  цукерки, печиво, шоколадну пасту, сік, імбирний пряник та ялинку з безе ручної роботи.

19 грудня Святого Миколая також чекали вихованці Реабілітаційної установи «Сприяння». Студенти-волонтери напрямку підготовки Спеціальна освіта під керівництвом викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кісліциної Марини Вікторівни провели в реабілітаційному центрі святковий захід з іграми, піснями та хороводами. Було так цікаво і весело, що дехто з дітей не зміг усидіти на місці. Звичайно не обійшлося і без солодких подарунків – кожна дитина отримала від Святого Миколая у подарунок пряник ручної роботи, сік та печиво до святкового столу.

Подарунки для 32 вихованців  Реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння» були куплені за кошти, зібрані під час десятої благодійної акції «Разом зробимо більше!».

Дякуємо всім, хто долучився!

 
Привітання до Дня святого Миколая PDF Печать E-mail

DSCF892019 грудня до Інституту педагогіки і психології завітав святий Миколайчик та привітав слухняних студентів та педагогів зі святом.

За вікном сніжок летить,

Вітром завіває,

Тож спішіть усі до нас,

На свято Миколая.

 

 

Захід розпочався з привітання святим Миколаєм студентів і викладачів НН ІПП 

Продовжився студентським квестом

Підсумки святкування були підведені на лекції Отця Максима до дня святого Миколая, де висвітлювався життєвий шлях та чудотворні справи святого Миколая 

 
Останній етап реалізації проекту «Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні» в Білопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 PDF Печать E-mail

15 грудня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності к.п.н., доц. ПОЛЯНИЧКО А.О., к.п.н., доц. ПОЛЯКОВА О.М. та к.п.н., викл. ГОНЧАРЕНКО О.В. завітали до учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Білопілля, які стали останньою цільовою аудиторією в рамках реалізації проекту «Гендерні стереотипи як чинник до прояву насильницьких дій в Сумському регіоні». На замовлення Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА проектом передбачено проведення в учнівському середовищі комплексу діагностичних і просвітницько-профілактичних заходів у сфері протидії насильству в сім’ї, виявленню його загроз і викликів у Сумському регіоні.

Оскільки сучасна учнівська молодь вимагає від фахівців нестандартних та інноваційних підходів до просвітницько-профілактичної роботи, то автори проекту запропонували школярам взяти участь в інтерактивній грі-квесті «Стоп, насильство!». Така форма робота, на переконання авторів проекту, дозволяє актуалізувати в учнівському середовищі таку важливу соціальну проблему, як насильство, і, поряд з цим, розвиває активне пізнання, мислення, вчить долати проблеми і труднощі, сприяє вдосконаленню інтерактивних здібностей та дослідницьких навичок підлітків.

Результатом участі учнів в інтерактивній грі-квесті «Стоп, насильство!» стало конкретизація і поглиблення розуміння сутності феномену насильства, його різновидів, причин і наслідків; усвідомлення ними переваг ненасильницької поведінки та засобів захисту і попередження від насильства; виховання поваги до своїх прав та прав інших людей. 

 
Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи запровадження PDF Печать E-mail

sio 113 грудня 2017 року кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології було проведено регіональний науково-практичний семінар «Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи запровадження».

На семінарі розглядалися важливі питання пов’язані із організацією та впровадженням інклюзивного навчання у контексті реалізації концепції «Нової української школи»; підкреслено важливість підготовки на базі вищих навчальних закладів майбутніх фахівців до надання освітніх послуг в умовах інклюзивних закладів; розглянуто існуючи закордонні моделі впровадження інклюзивної освіти; продемонстровано вітчизняні технології соціально-педагогічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я та висвітлено сучасні методи реабілітації осіб з порушеннями психофізичного розвитку. Захід було проведено на базі Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Під час екскурсії по центру учасникам семінару було продемонстровано сучасні тренажери, технології та інші засоби соціальної та фізичної реабілітації дітей-інвалідів.

Серед учасників семінару були присутні науковці, працівники освітніх, корекційної-реабілітаційних, медичних закладів, фахівці інклюзивного навчання, студенти.

 
Профорієнтаційний майстер-клас PDF Печать E-mail
13  грудня 2017 року кафедрою психології навчально-наукового Інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка проведено черговий профорієнтаційний майстер-клас для учнів старших класів КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 імені Б. Берестовського, м. Суми, Сумської області. Старшокласників познайомили з основними видами роботи психолога: психодіагностичною,психокорекційною та психотерапевтичною. Що приховує малюнок "Баранчик в пляшці"? Як за допомогою тілесно-дихальних вправ підняти настрій? Люди з якими типами темпераменту є психологічно сумісними? Шукайте відповіді на ці питання разом з нами на чергових профорієнтаційних майстер-класах.
Запрошуємо на профорієнтаційні зустрічі старшокласників з інших шкіл міста та області!  
  
 
Круглий стіл «Ефективні гендерні технології протидії явищу домашнього насильства в українському суспільстві» PDF Печать E-mail

7 грудня 2017 року за ініціативи к. філос. н., доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ЛУЦЕНКО О.А. на базі НН ІПП СумДПУ імені А.С. Макаренка був проведений Круглий стіл на тему «Ефективні гендерні технології протидії явищу домашнього насильства в українському суспільстві», в якому взяли участь студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» (0045 група).

У рамках заходу відбулося обговорення таких питань: 1) види і форми гендерно-обумовленого насильства та його наслідки; 2) гендерні стереотипи, що поширені в суспільстві стосовно проблеми домашнього насильства; 3) використання гендерних технологій в корекційній роботі із суб’єктами і жертвами насильницьких дій тощо.

 
В очікуванні свята! PDF Печать E-mail

Дякуємо студентам за прикрашену ялинку! В очікуванні свята...

 

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 45