Інформація для абітурієнтів

СумДПУ-online


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології, © Центр інформаційно-телекомунікаційних технологій, СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2018 рік.
«Героям слава!» PDF Печать E-mail

9 жовтня 2017 року студенти І–ІV курсів спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» були запрошені до центральної читальної зали Наукової бібліотеки СумДПУ імені А.С. Макаренка на Годину-реквієм «Героям слава!» за участі воїна-афганця, активного учасника руху волонтерської допомоги Українській армії в зоні АТО, сумського барда Володимира ЩЕГЛОВА. Присутні із захопленням та цікавістю слухали схвильовані розповіді і патріотичні пісні автора-виконавця про пережите, про бойові дії і щасливе повернення бійців додому, про біль втрат і радість від перемог, про чоловічу дружбу, про любов до життя.  

Наприкінці зустрічі учасники сфотографувалися з прапором на згадку про незабутній захід.

Шануємо захисників України!

 
УЧАСТЬ У БРИФІНГУ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ, НА СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ PDF Печать E-mail

4 жовтня 2017 року викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка взяли участь у Брифінгу з питань забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання. Проведення заходу відбувалося у рамках відзначення Дня усиновлення за підтримки Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директорка – Шевченко Т.Ю.), а також Служби у справах дітей Сумської ОДА (начальник – Каліновський Ю.В.).

У межах проведення соціального стартапу доцентами кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ЛУЦЕНКО Оленою Анатоліївною та ПРИХОДЬКО Анною Василівною було проведено гендерний майстер-клас для батьків-вихователів з метою покращення надання послуг прийомним родинам у сфері гендерного виховання і формування егалітарного світогляду вихованців.

 
ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція PDF Печать E-mail

11-12 жовтня 2017 року на базі Навчально-наукового Інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Дошкільна освіта: від традицій до інновацій»

Резолюція конференції

 
Єдність теорії і практики, традицій та інновацій – важлива запорука підготовки компетентного викладача вищої школи PDF Печать E-mail

image-0-02-05-e7779b8af72901d97fa2a7a3989477be2dbced152855734144b6f8321ba44276-V04.10.2017 р на кафедрі менеджмента освіти та професійної підготовки проведено відкрите практичне заняття викладачем Максименко Тетяною Михайлівною в  групі 0050 на тему «Дидактика як наука. Процес навчання та його функції».

Важливим завданням заняття викладач вважає формування предметних компетентностей з педагогіки та міжпредметних компетентностей у магістрантів.

Практичне заняття побудоване у вигляді інтерактивного спілкування, спираючись на попередні знання студентів, їх практичній досвід, набутий у ході педагогічної практики та власної професійної діяльності.

Заняття проведено на належному теоретично-практичному рівні при високій активності студентів.

Єдність теорії і практики, традицій та інновацій – важлива запорука підготовки компетентного викладача вищої школи.

 
Опановування студентами секретів професії аніматора PDF Печать E-mail

В рамках вивчення дисципліни «Соціокультурна анімація» студенти І курсу спеціальностей «Соціальна робота» (0015 гр.) та «Соціальне забезпечення» (0016 гр.) під керівництвом викладача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ШЕВЧЕНКО Таїсії Станіславівни опановували мистецтво аквагриму. Перші спроби керування пензликом вдалися, але на цьому «майстри» не зупиняться – зовсім скоро вони зможуть проявити свої художні таланти на святі Хелловіну в Парку сімейних розваг «Карусель» та Дитячому клубі «Давай грати!».

 

Який він, ідеальний аніматор? Яскраві ілюстрації-відповіді на це питання продемонстрували студенти І курсу спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» за скороченим терміном навчання (0015-стн, 0016-стн та 0018-стн). Роботи творчих команд різняться між собою, але всі згодні з твердженням, що гідну освіту для розвитку професійно важливих якостей та вмінь майбутні аніматори можуть отримати лише в стінах СумДПУ імені А.С.Макаренка.

 

 
Активісти волонтерського руху «Крок назустріч» вчилися працювати з медіа PDF Печать E-mail

Викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кісліцина Марина Вікторівна та студентка заочної форми навчання напряму підготовки Корекційна освіта Косячова Олександра взяли участь у воркшопі по роботі з медіа, який відбувся у «Розумному хабі» і був проведений в рамках проекту "Нам тут жити".

Під час заходу учасники вивчали методи та інструменти роботи з традиційними та новими медіа, розбиралися у нюансах роботи зі ЗМІ та вчилися правильно формулювати та доносити свої ідеї. Учасники від СумДПУ імені А.С. Макаренка представили активним сумчанам волонтерський рух «Крок назустріч», що діє при кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти.

 
Привітання з Міжнародним днем соціального педагога PDF Печать E-mail

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас з Міжнародним днем соціального педагога!

1234 

 2 жовтня відзначається Міжнародний день соціального педагога, святкування якого було започаткованона XVII Міжнародної конференції соціальних педагогів (Копенгаген, 2009 р.).

Значення, яке несуть для суспільства соціальні педагоги, неможливо виміряти ніякими показниками. Нині професія соціального педагога затребувана і виділена в окрему категорію системи освіти. Соціальні педагоги входять у викладацькі склади більшості навчальних і виховних закладів.

У Міжнародний день соціального педагога вітаємо викладачів і студентів кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, бажаємо їм успіхів і любові, перемог і радості в їх життєво необхідній всім нам праці!

 

Зі святом всіх соціальних педагогів!

 

 
Міжнародний день людей похилого віку PDF Печать E-mail

123451 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Другий місяць осені починається з особливої дати – 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

У контексті відзначення цієї дати викладачами кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності к.п.н., доц. Поляничко А.О. і к.п.н. Шпиг Н.О. був проведений круглий стіл на тему «Соціальні проблеми людей похилого віку в Україні». Варто відзначити, що багато років поспіль студенти спеціальностей «Соціальна педагогіка» і «Соціальна робота» на волонтерських засадах співпрацюють з Сумським геріатричним пансіонатом для ветеранів війни та праці, Сумським міським територіальним центром соціального обслуговування «Берегиня», а також допомагають колишнім працівникам-пенсіонерам СумДПУ імені А.С. Макаренка.

 
СТУДЕНТИ ННІПП ВІТАЛИ ВИКЛАДАЧІВ З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ PDF Печать E-mail

На передодні  професійного свята освітян ­– Дня працівника освіти – студенти навчально-наукового Інституту педагогіки і психології вітали своїх улюблених викладачів. Урочисто прикрашений хол, вітальні стіннівки, квіти і святковий міні-концерт з найщирішими побажаннями залишили у присутніх найкращі спогади.

 
УЧАСТЬ У ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ З ПРОБЛЕМ ДИТЯЧОЇ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ PDF Печать E-mail

26 вересня 2017 року студенти спеціальностей «Соціальна робота» (0015-стн група), «Соціальне забезпечення» (0016-стн група) та «Соціальна педагогіка» (0045 група) під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ПОНОМАРЕНКО Людмили Іванівни відвідали прес-конференцію з проблем дитячої паліативної допомоги, яка проходила в театрі імені М. С. Щепкіна у межах презентації благодійного театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані». Місією даного заходу є привернення уваги громадськості до проблем паліативного лікування тяжко хворих українських дітей, а також старт суспільного руху з метою створення в українських містах дитячих центрів паліативної допомоги.

На прес-конференції студенти зустрілися з виконавицею головної ролі у виставі «Оскар і Рожева Пані», заслуженою артисткою України Ірмою Вітовською, яка займається напрямком паліативно-хоспісної допомоги і є учасником проекту «Стоп Біль»; заступником начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Надією Лисенко; керівником громадської організації «Батьки онкохворих дітей» Оксаною Смольниковою; заступником голови Сумської обласної ради Тетяною Головко.

Відвідавши даний захід, майбутні фахівці соціальної сфери отримали можливість долучитися до процесу розв’язання проблем дитячої паліативної допомоги зусиллями театральних діячів і представників благодійних фундацій з різних міст України, а також розширити знання з означеної проблематики, удосконалити свої вміння щодо методики організації та проведення прес-конференцій, підготовки прес-релізів з актуальних соціальних проблем тощо. 

 

 
Привітання з днем працівника освіти! PDF Печать E-mail

den ychitelya1 1

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 39