Інформація для абітурієнтів

Навчальні плани і звіти

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології, © Центр інформаційно-телекомунікаційних технологій, СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2020 рік.
Перегляд кінострічки «Особливі» PDF Печать E-mail

26 лютого 2020 року дружній колектив викладачів і студентів НН ІПП переглянули в «Планеті кіно» комедійну драму «Особливі» (Франція, 2019) від режисерів Еріка Толедано та Олів'є Накаша з Венсаном Касселем у головній ролі. Це реальна історія двох волонтерів – іудея та мусульманина, які допомагали людям з аутизмом.

Творці кінострічки здійснили спробу змінити погляд багатьох глядачів на особливих людей. І це їм, безумовно, вдалося. Адже в глядацькій залі не залишилося жодного глядача, який би після перегляду такої зворушливої картини залишився байдужим до проблем соціалізації аутистів.

Варто відзначити, що стрічку «Особливі» було показано у Каннах та на фестивалі у Сан-Себастіані. Фахівці по роботі з аутичними розладами одностайно хвалять кінематографістів за чесну та достовірну картину.

 

 
Зустріч студентів з фахівцями Міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді PDF Печать E-mail

21-22 лютого 2020 року в рамках вивчення дисципліни «Інституційне забезпечення соціальної роботи і соціальної допомоги» відбулася зустріч студентів спеціальностей 231 Соціальна робота, 232 Соціальна допомога (ОР Бакалавр) з фахівцями Міського ЦСССДМ.

Під час зустрічі студенти дізналися про структуру та особливості роботи Міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, який на сьогодні є одним з основних стейкхолдерів і роботодавців для випускників кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності. Також, враховуючи зацікавленість потенційних роботодавців, було обговорено вимоги до фахівців з соціальної роботи і проблеми у підготовці майбутніх соціальних працівників з врахуванням практичного досвіду, окреслені перспективні напрями підвищення якості професійної підготовки відповідних фахівців.

Сподіваємося, що плідна співпраця державних і недержавних організацій у галузі соціальної роботи та кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності дозволить здійснювати професійну підготовку майбутніх соціальних працівників на ще більш високому науково-практичному рівні.

Подробнее...
 
Проведення в НН ІПП профорієнтаційної роботи під час пробної сесії ЗНО для учнів шкіл м. Суми та Сумського району PDF Печать E-mail

22 лютого 2020 року наш університет вкотре став базою для проведення пробної сесії зовнішнього незалежного оцінювання для учнів шкіл м. Суми та Сумського району.

Користуючись нагодою поспілкуватися з потенційними вступниками, студенти і викладачі НН ІПП провели профорієнтаційну роботу з метою популяризації спеціальностей своїх кафедр серед учнівської молоді. За допомогою друкованих матеріалів – рекламних буклетів, брошур, листівок – майбутнім студентам було презентовано широкий спектр спеціальностей та освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців в НН інституті педагогіки і психології; поінформовано про перелік предметів ЗНО для вступу, особливості навчання і перспективи працевлаштування.

 
День народження державного герба України PDF Печать E-mail

Без названия25 лютого 2020 року в Навчально-науковому інституті педагогіки і психології відзначили День народження державного герба України. Саме сьогодні виповнюється 102 роки з дня проголошення Тризуба державним гербом України.

Студенти і викладачі кафедри дошкільної і початкової освіти підготували інформаційний захід з нагоди свята, на якому розповіли присутнім про тисячолітню історію Тризуба, адже в давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. У часи УНР Тризуб було затверджено державним гербом України, що підкреслило спадкоємність із попередніми періодами української історії. Саме 25 лютого 1918 року Мала Рада (орган Української Центральної Ради, що діяв між сесіями) ухвалила: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської держави часів Володимира Великого». Відтоді Тризуб офіційно став державним символом УНР, а після проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року Тризуб став державним гербом i для західноукраїнських земель. Оскільки у ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність, радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак».

Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки. Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів разом з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року (Постанова Верховної Ради України «Про Державний герб України»). Нині Тризуб об’єднує всіх українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.

 
Відкрите заняття з дисципліни "Технології апробації результатів дисертаційного дослідження" PDF Печать E-mail

24 лютого 2020 р. доктором педагогічних наук, доцентом кафедри педагогіки Бойченко Мариною Анатоліївною було проведено відкрите заняття з дисципліни "Технології апробації результатів дисертаційного дослідження" на тему: "Підготовка та оприлюднення дисертаційного дослідження на сайті спеціалізованої вченої ради. Процедура захисту дисертаційного дослідження".

Заняття проведено на високому теоретико-методичному рівні і вирізнялось своєю фундаментальністю, інтерактивністю та новизною.

 
Інформаційне повідомлення PDF Печать E-mail

логотип ліловий каф спец.та інкл. освіти 1723 квітня 2020 року

на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка відбудеться VІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Корекційна та інклюзивна освіта очима молодих науковців»

присвячена 15-річчю заснування випускової кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Інформаційне повідомлення

 
До Міжнародного дня рідної мови PDF Печать E-mail

День рідної мовиМіжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 р. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами для взаєморозуміння та взаємоповаги.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

У Навчально-науковому інституті педагогіки і психології шанують і плекають українську мову щодня. А з нагоди важливого дня студенти кафедри дошкільної і початкової освіти підготували святкові листівки.

 
Майстер-клас з виготовлення листівки PDF Печать E-mail

19.02.2020 Завітавши до КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» відділення соціально-побутової адаптації «Злагода», молоді волонтери ВР «Крок назустріч» провели цікавий майстер-клас з виготовлення листівки «Мишка» для молоді з інвалідністю.

Всі учасники спочатку були шоковані кількістю деталей, але потім швидко влилися в роботу, проявляючи креативність і фантазію. Майстер-клас проходив легко, було багато розмов та сміху і, звісно, роботи. Двадцять хвилин минули швидко, і чудова листівка-мишка була готова. З гордістю демонстрували відвідувачі відділення свій виріб гостям. І волонтери і учасники залишилися дуже задоволеними.

Нас запросили в гості знову,  з новим майстер-класом та приємним спілкуванням.

Інформацію підготувала Євгенія Іщенко

 
Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні PDF Печать E-mail

86969672 580080529210982 2500520489328312320 nП’ятий рік поспіль Україна 20 лютого вшановує пам’ять Небесної Сотні – справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Нагадаємо: цей день був внесений до календаря особливих дат згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні шість років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 

Сьогодні викладачі НН інституту педагогіки і психології провели для студентів всіх спеціальностей тематичні виховні години з переглядом та обговоренням документального фільму «Небесна Сотня: герої не вмирають», присвяченого подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Метою проведених заходів є необхідність нагадування студентській молоді про високу ціну головної мети Революції Гідності – боротьби за власні політичні та громадянські права. Сподіваємося, що сьогоднішні студенти не забудуть цей нелегкий урок історії та стануть надійною опорою в подальшому розвитку нашої демократичної держави.

 
З ювілеєм! PDF Печать E-mail

65

 
28 лютого 2020 року Безкоштовна перевірка стану слуху PDF Печать E-mail


kartinka-dlya-detej-uho-21Соціально-освітній проект «Світ один на всіх» кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

Кожна 10-та людина в Україні має  порушення слуху, але не кожна знає про це. До Міжнародного дня захисту здоров'я вух та слуху кафедрою спільно з благодійним фондом «Вийди з тиші» та компанією «Все для вуха» проводиться акція з безкоштовної перевірки стану слуху студентського та викладацького загалу університету. Запрошуємо всіх пройти безкоштовне обстеження слуху у консультативно-методичному центрі «Довіра» кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (центральний корпус університету, перший поверх, каб. 136)
28.02.20 р. з 11:00 до 16:00.

 Для перевірки стану слуху слід завчасно зареєструватись: Запис на обстеження стану слуху

Бажаючи зможуть прослухати лекцію «Почути все», що відбудеться 28.02.20 р. в ауд. 139 (11.00)

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 81