Інформація для абітурієнтів

Навчальні плани і звіти

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ


Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології, © Центр інформаційно-телекомунікаційних технологій, СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2020 рік.
Громадська та волонтерська діяльність кафедри: підсумки року PDF Печать E-mail

У СумДПУ імені А.С. Макаренка при кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології (далі – кафедри СІО) діє волонтерський рух «Крок назустріч», що залучає студентів університету та активних сумчан до волонтерської діяльності. Засновницею цього руху є викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кісліцина Марина Вікторівна, яка є керівником студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч».

 На сьогодні її сім’я поповнилася новим членом, вихованням якого займається Марина Вікторівна. Втім вона постійно на зв’язку з командою волонтерів як у реальному житті, так і дистанційно online. Формат її спілкування з волонтерами та організаціями-партнерами під час якого вона продовжує їх надихати, допомагати: 1) особисті зустрічі з волонтерами (приходять в гості або ходять на прогулянку з малюком), під час яких обговорюються нові ідеї і засоби їх впровадження; 2) постійно в бесіді з членами «Крок назустріч» у Viber; 3) зв’язок з реабілітаційними закладами та іншими організаціями (спілкування з адміністрацією, домовленість про заходи); 4) можливість проводити в умовах карантину зустрічі та заходи на сервері кафедри СІО СумДПУ імені А.С. Макаренка на платформі Discord.

Розуміючи важливість для Сумщини подальшого розвитку цього напряму роботи університету, адміністрацією університету у штат кафедри спеціальної та інклюзивної освіти був прийнятий фахівець Паладич Олександр Вікторович, на якого покладено обов’язки заступника керівника студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч», й наставником якого стала Марина Вікторівна.

Все зазначене вище дозволило волонтерам волонтерського руху «Крок назустріч» зберегти свою активну громадську позицію на теренах Сумщини й протягом 2019-2020 року провести 68 заходів. Вони постійно висвітлювалися на головній сторінці сайту нашого університету.

Подробнее...
 
Фотоконкурс «Вишиванка ННІПП 2020» PDF Печать E-mail

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

На жаль, карантинні умови не дозволяють відсвяткувати День вишиванки так, як це традиційно робили в ННІПП протягом останніх років. Проте, нові умови створюють нові можливості!

З огляду на це, студентське самоврядування ініціювало в соціальній мережі Instagram проведення фотоконкурсу «Вишиванка ННІПП 2020», в якому протягом тижня із задоволенням брали участь усі бажаючі – і студенти, і викладачі інституту. Наприкінці тижня, за результатами активного голосування підписників Instagram під світлинами учасників, були визначені переможці фотоконкурсу за декількома номінаціями:

  • КОНДРАТЮК Світлана Миколаївна (директор ННІПП) та ПАВЛУЩЕНКО Наталія Миколаївна (завідувач кафедри ДПО) – «Найкраща викладацька вишиванка НН ІПП 2020»
  • ЮЩЕНКО Альона (0011 група) – «Найоригінальніша вишиванка НН ІПП 2020»
  • МОСКАЛЕНКО Денис (0026 група) – «Найкраща чоловіча вишиванка НН ІПП 2020»
  • ГРИЦЕНКО Вікторія (0016 група) – «Найкраща жіноча вишиванка НН ІПП 2020»
  • ШВИДКИЙ Антон (0016 група) – «Найкраща сімейна вишиванка НН ІПП 2020»
  • ЄРТАХОВА Оксана (0014-стн група) – «Найкраща вишивана маска НН ІПП 2020»

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у нашому фотоконкурсі!

Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм наснаги до нових звершень!

 
Вебінар за темою «Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти» PDF Печать E-mail

23.05.2020 року відбувся вебінар за темою «Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти» на платформі Zoom. Студенти 0032 та 0012-стн груп ознайомилися з детальною структурою ІПР, навчилися виявляти потенціальні можливості дитини з ООП, зрозуміли роль кожного учасник команди психолого-педагогічного супроводу. Вебінар організувала та провела доктор педагогічних наук, професор, завідувач НД лабораторії проблем інклюзивної освіти СумДПУ ім.А.С. Макаренка, вчитель-дефектолог Бондаренко Юлія Анатоліївна.

Подробнее...
 
Цикл лекційно-практичних занять професіоналів-практиків PDF Печать E-mail

22 травня 2020 року кафедрою психології СумДПУ імені А.С.Макаренка та навчально-науковим центром "Психолог і Я" було розпочато цикл лекційно-практичних занять професіоналів - практиків: "Сучасна психологія: нові тенденції практичної діяльності". Відкрив його Анплеєв Андрій Борисович - лікар - нарколог, психіатр, психотерапевт КНП "Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань"

Він провів 2 лекції на тему: "Вступ до теорії залежностей: сучасні концепції". Студенти - психологи мали можливість ознайомитись з сучасними терапевтичними підходами до розуміння залежностей та основними принципами роботи, розглянути цілі допомоги психолога сім'ям клієнтів з залежностями. Лекція відбувалась у інтерактивному режимі. Андрій Борисович здійснював двосторонній зв'язок - паралельно з викладанням основного матеріалу, відповідав на запитання слухачів.

Хотілось би відзначити не тільки високий професіоналізм лектора, але й екологічність викладання матеріалу.

Наступна лекція очікується 29 травня 2020 року.

 
Онлайн-вебінар, на тему: "Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими потребами у закладі дошкільної освіти" PDF Печать E-mail

Сьогодні, 23.05.2020 відбувався онлайн-вебінар, на тему: "Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими потребами у закладі дошкільної освіти". В якому взяли участь 0044 +0024 стн . Професор Бондаренко Юлія Анатоліївна , розповіла про технології індивідуалізації навчання, індивідуальну програму розвитку ( ІПР) , психолого- педагогічні адаптації та ін. Для засвоєння отриманої інформації ми виконували практичні завдання , визначали потенційні можливості і основні потреби дитини, а також застосування техніки адаптація тексту "Easy read ". Як підсумок засвоєного матеріалу, ми навчилися заповнювати ІПР. В цілому вебінар був цікавим , пізнавальним, інформаційним , адже нам як майбутнім вихователя , це необхідна та корисна інформація.

 
Комплексний екзамен з психології з використанням платформи Zoom та Viber PDF Печать E-mail

20-21 травня 2020 року студенти 4 курсу заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія успішно склали комплексний екзамен з психології з використанням платформи Zoom та Viber.

Відеозв’язок відкрив можливості для складання екзамену студентам, які знаходяться у зоні АТО, студентам з різних куточків України. Попри невеликі технічні труднощі, усі студенти змогли ідентифікуватись, отримати білет та надати відповідь.

 
День вишиванки 2020: національний код кафедри PDF Печать E-mail

14 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки». Розпочавшись в Україні, протягом наступних років свято переросло всеукраїнський рівень.

Сьогодні, 21 травня 2020 р., здобувачі вищої освіти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти охочо продемонстрували, що мають власну самоідентифікацію та національний код.

 
НН ІПП відзначає День вишиванки PDF Печать E-mail

Картинка до Дня вишиванки21 травня, у третій четвер місяця, українці вже традиційно святкують Всесвітній день вишиванки.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Його відзначають не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Цього дня викладачі кафедри дошкільної і початкової освіти взяли участь в Міжвузівській онлайн-конференції «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», організованої за ініціативи Інституту педагогіки НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет  імені Василя Стефаника», Івано-Франківського фахового коледжу. До заходу, окрім вітчизняних освітніх закладів, долучилися Катерина ЮЩЕНКО та представники української діаспори.

 
VІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених PDF Печать E-mail

Сьогодні, 21 травня 2020 року відбулося урочисте відкриття в online форматі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Корекційна та інклюзивна освіта очима молодих науковців» присвяченої 15-річчю заснування випускової кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Програма конференції

 
Відкрите заняття PDF Печать E-mail

19 травня 2020 р. о 11.00 з використанням платформи Zoom  відбулось відкрите конкурсне заняття кандидата психологічних наук доцента Єрмакової Наталії Олександрівни з навчальної дисципліни "Соціальна психологія з практикумом" на тему: Психологія великих стихійних груп (публіка, аудиторія, натовп) зі студентами 2 курсу (0027 гр.) денної форми навчання, спеціальності 053 Психологія. На відкритому заняття були присутні завідувач та члени кафедри.

 
Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти святкує День перекладача жестової мови PDF Печать E-mail

Колектив кафедри вітає з професійним святом Островську Ніну Олегівну, перекладача жестової мови, яка з 1 вересня 2019 року є штатним працівником кафедри і за сумісництвом співпрацює з телеканалом СТС. Вона із задоволенням передає свої знання жестової мови людям різних професій, у тому числі сумським поліцейським. Ніна Олегівна готова поділитися своїми знаннями із професорсько-викладацьким складом та здобувачами вищої освіти нашого університету.

Сьогодні, у день свята 20 травня 2020 року, вона підготувала музичний подарунок колективу Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка: пісню гурту Скрябін «Мам» (переклад жестовою мовою - Ніна Островська).

В день свята Ніна Олегівна надалапро себе інтерв’ю, в якому розповіла про те, як вона обрала особливу професію та телеканал СТС зробив відеорепортаж про робочі будні перекладачинь.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 81